Nádražní 20, 301 00 Plzeň
+420 734 135 273
cestakrealite@gmail.com

Z nemoci ke štěstí

Z nemoci ke štěstí

Jak jsem se uzdravila a na základě toho, začala pracovat s lidmi?

Můj velký dětský sen byl stát se tanečnicí, ale nadaná od přírody jsem pro tanec moc nebyla. Dodnes si pamatuji, když se mi taťka zeptal:” Proč nejdeš dělat jiný sport, třeba atletiku”? Odpověděla jsem: “Víš, tati, jdu vždycky tou složitější cestou, vyplácí se to.”Ještě jsem v tu dobu nevěděla, jak moc se mi tato věta bude v životě hodit, kolikrát ji použiji a jakou hloubku a sílu vlastně má. Stejně jsem totiž taky odpověděla psycholožce ve svých devatenácti letech, když jsem byla slabá a topila se v problémech. Šla jsem tam jednou a naposledy. Jasně jsem vycítila, že tohle není pro mě ten správný směr, že nasměrovat se musím do svého ducha, kde najdu pomoc. A když mi doktorka položila otázku, jestli chci antidepresiva a nebo jít šíleně moc zdlouhavým procesem bez nich a vlastně se mi snažila vysvětlit, že je pro mě nevýhodný. Moje odpověď byla jasná: “Jdu tou složitější cestou.” Po jejím ušklíbnutí jsem zabouchla dveře a víckrát už do nich nevstoupila – moje nejšťastnější rozhodnutí v životě.

Všechno to odstartovalo tím, že v deseti letech jsem začala pociťovat silné bolesti hlavy a migrény, které se staly mojí rutinou. Po návštěvě doktora jsem do sebe začala cpát prášky, protože z jeho pohledu na to nic jiného neexistovalo. Samozřejmě s věkem se vše nabalovalo a dovršilo to tím, že jsem měla nefunkční vztah a následně panické záchvaty, které vznikly na strachu z bolesti a nepřijetí, strachu z toho, že nikdy nenajdu práci, při které by můj problém tolerovali, z nepřijetí mého partnera apod. Já jsem ale věděla, že existuje něco, co mi pomůže. Byla to pro mě dlouhá cesta, ale řešení se mi dostavilo. Prvním odvážným krokem do neznáma bylo to, že jsem vysadila léky na migrény a lidmi tak moc oblíbené růžové pilulky a tím vyslala jasný signál, že jsem ochotná se svému problému postavit čelem. Začala jsem důvěřovat sobě i přírodě a díky tomu si vytvořila velkou lásku k bylinkám, které byly ze začátku mým obrovským pomocníkem. Léčily mě nejen čaje z nich, ale také síla, kterou jsem z nich čerpala při jejich sběru. Najednou moje nemoc už nebyla tak velká, přestávala mě ovládat a právě v tu chvíli mi maminka mého bývalého přítele řekla: “Začni to brát jako dar, možná jsi jen citlivější, než všichni ostatní a můžeš tím sledovat tvé okolí a to, jak se k tobě za této situace chová”. Tohle mě probralo. Úplně jsem otočila, jako kdybych dostala rozřešení všeho, nejen mé nemoci, ale také života. Začala jsem moje stavy vítat a brát je jako svůj ukazatel toho, co je špatně, něco jako součást mojí intuice, která mě vede k sebelásce a ke štěstí. Místo boje s nemocí jsem se svou myslí soustředila na dny, kdy je mi skvěle a ty se začaly množit. Dneska jsem už tři roky bez jakéhokoliv problému, zdravá, bydlím sama beze strachu o sebe i ostatní, obklopena těmi nejlepšími lidmi. Mým cílem není zavrhovat doktory, vím, že je jejich práce důležitá. Spíš chci Vám všem ostatním ukázat sílu, která je v každým z nás a která dokáže doslova hýbat realitou.

Co se v ten moment uzdravení vlastně přesně stalo?

Jen jsem otočila myšlení z odsuzování sama sebe k sebelásce. Moje energie tak přestala živit problém a začala vyživovat to, čeho chci v životě docílit. Dostala jsem se do zdroje, kde okamžitě cítíte, že nic není obecně dobře a špatně, že všechny životní události směřují právě k tomu zdroji. Hned mě samozřejmě prolítlo hlavou, že potřebuji tohle všechno předávat ostatním dál. Byla jsem za svou cestu čím dál tím víc vděčnější, protože jsem pochopila, že je tohle celé můj úkol. Dokáži teď při hodinách Intuitivního koučinku nenásilně obracet negativní myšlenkové pochody v pozitivní a tím dostávat člověka právě k tomu zdroji, k jeho touhám i dalším možnostem a k dalším životním krokům. Nejlepší na tom je, že se to dá aplikovat úplně na cokoliv, proto z mojí, ikdyž bolestivé cesty neustále čerpám a zákonitosti, které jsem se při ní naučila teď můžu využívat ve všech oblastech. Je to ale dlouhý příběh a tak budu postupně přidávat na svůj blog příspěvky o tom jak i vy můžete pracovat samy se sebou, všechny faktory, které Vás mohou ovlivňovat a jak se jich efektivně zbavovat. Nikdy ale nezapomeňte, že zákonitosti Vesmíru jsou naprosto jednoduché. Ráda svůj předchozí život označuji jako “Těžší cesta k jednoduššímu žití”.

Pokud Vás zajímá můj příběh více do hloubky, níže přidávám odkaz na video s rozhovorem pro Cesty k sobě, kde popisuji detailněji mé vyléčení.

Jedna odpověď

  1. Lucia napsal:

    Ahoj Barborka, rada by som si s tebou dohodla “stretnutie”, v odkaze co poskytujes neviem najst kontakt. Som z Bratislavy, tak neviem ci skype je alternatíva. Vopred ďakujem za odpoveď. S pozdravom Lucia

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *